۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
صفحه اصلی
1396/12/14 دولت به سازمان هاي مردم نهاد نگاه مشاركتي دارد
دولت به سازمان هاي مردم نهاد نگاه مشاركتي دارد
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي خراسان جنوبي در ششمين نشست هم انديشي سازمانهاي مردم نهاد گفت: امروز نگاه دولت به سمن ها نگاهي مشاركتي و دوجانبه است و استانداري تسهيل كننده فعاليت هاي جمعي است.
معاون استاندار خراسان جنوبي گفت: نگاه استانداري به اجتماعي شدن، حركت و كمك گرفتن از مردم در همه ابعاد است و هر جا كه حاكميت به مردم رجوع كرد بدون شك موفق عمل كرده است.
رياست هيات نظارت بر تاسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد استان با بيان اينكه گذشت و ايثار روح حاكم بر سازمان هاي مردم نهاد را تشكيل مي دهد عنوان كرد: براي حفظ اين نظام جوانان بسياري در راستاي فطرت پاك از جانشان گذشتند تا امروز اين امنيت در كشور حاكم شود
وي تاكيد كرد: جامعه ما امروز تشنه فرهنگ ايثار و شهادت است و بايد درك كنيم پست هاي امروزي ارزشي ندارد و نبايد بر سر آن دعوا كنيم بلكه بهترين راه زنده نگه داشتن ياد شهدا با خدمت صادقانه است.
وي اظهار داشت: مسلما امنيتي كه امروز وجود دارد مرهون خون شهداست و بايد ناگفته هاي ايثار و شهادت به رشته تحرير درآيد كه مكاتبه هاي لازم انجام خواهد شد.
معاون سياسي امنيتي استانداري با اشاره به سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال گفت: بايد بپذيريم بخش زيادي از آسيب ها و نارسايي ها، مربوط به مسائل اقتصادي است و اين مهم وظيفه دولت و سازمان هاي مردم نهاد را براي ايجاد كارآفريني و اشتغال دوچندان مي كند.
دكتر اسماعيلي افزود: اشتغال جوانان بخصوص مزدوجين در اولويت دستگاه ها و سمن ها قرار گيرد تا جوانان با ازدواج درگير مشكلات نشوند. وي از سازمان هاي مردم نهاد كه در حوزه اشتغال جوانان فعاليت مي كنند خواست از تمامي ظرفيت و امكانات دولت استفاده كنند تا گامي موثر در اين زمينه برداشته شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي از تدوين و تكميل سند توسعه استان خبر داد و گفت: طرح هاي ارايه شده از دل تشكل هاي مردمي خواهد توانست كمك بزرگي به تدوين اين سند داشته باشد و سازمان هاي مردم نهاد مي توانند در اين زمينه ما را ياري كنند.
وي تاكيد كرد: اينكه به گفته مسئولان كشوري، خراسان جنوبي امن ترين، پاك ترين و پاكيزه ترين استان كشور است بايد اطلاع رساني شود زيرا اميد و نشاط مجموعه زنجير واري است كه به صورت منسجم به هم وصل است.
اسماعيلي خواستار تشكيل بانك اطلاعاتي سمن ها شد و گفت: نگاه استانداري مشاركتي است و از هيچ تلاشي براي حل مشكلات سمن ها چشم پوشي نخواهيم كرد.
تاكنون 373 سازمان مردم نهاد در استان خراسان جنوبي مجوز گرفته اند كه در زمينه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، بهداشت و درمان، محيط زيست، فناوري، امور زيرساختي، ورزشي و عمراني فعاليت مي كنند.
 
 
تعداد بازدید: 66
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal