۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
صفحه اصلی
1396/12/12 اولين كميته بيماران خاص استان با رياست دكتر اسماعيلي معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري برگزار شد
اولين كميته بيماران خاص استان با رياست دكتر اسماعيلي معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري برگزار شد
جناب آقاي دكتر علي اسماعيلي معاون محترم سياسي،امنيتي واجتماعي: دانشگاه علوم پزشكي به عنوان متولي درمان بيماران خاص اطلاعات كافي را از طريق آموزش در اختيار آحاد مردم قراردهد
معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي روز سه شنبه مورخه 96/12/8 در اولين كميته بيماران خاص و عيادت از بيماران خراسان جنوبي، افزود: مقام معظم رهبري تاكيد ويژه اي به خدمت رساني بيماران دارند و اين مهم بايد به عنوان زكات سلامتي همه ما و فرزندانمان مورد توجه قرار گيرد تا كمك به هم نوع فرهنگ سازي شود.
ايشان ادامه داد: در مورد علت برخي بيماري ها بايد بررسي هاي لازم صورت پذيرد و از آنجا كه پيشگيري بهتر از درمان است دانشگاه علوم پزشكي به عنوان متولي اين امر اطلاعات كافي را از طريق آموزش در اختيار آحاد مردم قرار دهد.
به گفته ايشان در زماني كه علم به سرعت پيشرفت مي كند نبايد در حوزه هاي مختلف عقب بمانيم بلكه بايد رشد براي رهايي از مشكلات را در دستور كار قرار دهيم.
ايشان در پاسخ به دكتر مسعود ضيايي مدير كانون هموفيلي خراسان جنوبي در مورد مسايل مسكن مهر و اشتغال بيماران، تصريح كرد: استانداري با تمام قوت وارد عمل خواهد شد و دستگاه هاي ذيربط هم در مورد اشتغال و اسكان بيماران اقدام كنند.
معاون سياسي،امنيتي واجتماعي استانداري اميد دادن به بيماران را غير قابل اجتناب دانست و افزود: بيماري كه اميد به زندگي دارد در روند بهبودي بهتري قرار مي گيرد.
ايشان در مورد درخواست مدير سمن تالاسمي براي ايجاد فضاي سبز مخصوص بيماران خاص هم از شهرداري و منابع طبيعي خواست كه اقدام لازم را در اين زمينه انجام دهند.
معاون استاندار ايجاد همراه سراهاي بيماران را از ديگر موارد مهم استان بيان كرد و افزود: مسئولان ذيربط هر چه سريعتر با كمك خيران و وزارت خانه مربوطه اقدام به تاسيس اين همراه سرا بكنند كه همراهان بيماران با مشكل اسكان مواجه نشوند.
به گفته ايشان در بحث دياليز امروز در برخي شهرستان ها هم امكانات مورد نياز وجود دارد كه اين مهم خود جلوي مشكلات اياب و ذهاب و مخارج زياد را مي گيرد.
ايشان در مورد درخواست مدير سمن اوتيسم استان براي اطلاع رساني صدا و سيما در مورد اين بيماري، افزود: با صدا و سيما مكاتبات لازم صورت خواهد گرفت و سمن ها هم با توليد محتواي علمي و تخصصي مي توانند به اين امر كمك كنند.
ايشان با بيان اينكه بهزيستي در بحث توانبخشي و پيشگيري از بيماري ها به جديت بيشتري وارد عمل شود، گفت: در بحث مشاوره هاي ازدواج براي بيماران خاص هم اقدام هاي لازم انجام شود تا بيماران بعد از ازدواج با مشكل مواجه نشوند.
وي در ادامه مشاركت هاي مردمي و تقويت سمن ها را از مهمترين راه حل هاي پيشگيري از بيماري ها و يا درمان آن عنوان كرد.
 
 
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal